PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4379}

Bumerang

Boomerang
6,0 10 510
ocen
6,0 10 1 10510
Bumerang
powrót do forum filmu Bumerang

Do samego filmu nic nie mam bo jest ok. denerowało mnie jedynie rasistowskie podejscie do białych.
1 - role bialych które tam widziałem to: biali którzy ciagali rydwan, goscie restauracji których nazywano gejami, mega rasistowski sprzedawca oraz pomocnicy z beznadziejnymi pomysłami.
2 - Martin Lawrence tylko komentował jacy to wszyscy biali nie sa rasistami. (akurat kurde jego bardzo lubie).
3 - wszyscy w zarzadach, reklamaach itp. to czarni.

Gdyby takisam film powsał tylko kwestie rasowe byłyby odwrócone to juz widze jak wszyscy by linczowali ten film

ocenił(a) film na 6
sub7

z kim był Marcus na koniec?

ocenił(a) film na 7
Aselka

SPOJLER!!!!!!
Angela - Halle Berry

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
schschfikation

zgubiłam przecinek, madafaka!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
sub7

Nie wiem w jaki sposób czarni mogą być rasistami.
Historii nigdy nie odwrócą.
Minęły lata, duzo się zmieniło ale jeszcze daleko do traktowania na równi wszystkich ludzi.

KRISPO_DE_PALMA

Cyt "Nie wiem w jaki sposób czarni mogą być rasistami."

No... To jest cytat roku:).

Jasne, tylko biali mogą być rasistami, nikt inny:).

Millwall

brawo

sub7

Oczywiście że są, a powiedz czy my polacy lubimy niemców i rosjan ? wojna skończyła się 70 lat temu, komunizm też już dawno upadł, a mimo to ucząć się historii jest niesmak do tych narodów za krzywdy, taki przykład odnośnie czarnych którzy długo byli bici do krwi batami na plantacjach bawełny za byle co, biali do niedawna traktowali czarnych też zle np. w RPA, Australii
Mimo ze traktujemy ich teraz dobrze, to w głowie przecietnego czarnoskórego siedzi w głowie to co my im robiliśmy pare stuleci.

ocenił(a) film na 7
ari78

Z tymi Niemcami to raczej ksenofobia ale nieważne.

Może źle sie wyraziłem. Oczywiscie że mogą być rasistami ale ich rasizm wobec białych ma całkiem inną genezę.
Rasizm czarnych to raczej rodzaj odwetu, naturalnej obrony wobec krzywd, które kolejne pokolenia nosza w sobie oraz nierówne traktowanie jakie ma miejsce po dziś dzień.
Rasizm białych to przekonanie o wyższości rasy i mysle że termin ten powstał w oparciu o właśnie takie reakcje.

Czarni jeszcze długo będa mieli kopleks białych, gdyz współczesna cywilizacja jaka nas otacza to świat stworzony przez biała rase. Nauka, technologie, systemy polityczne i ekonomiczne etc.

Czarny moze nazwać białego,, białasem", biały czarnego ,,czarnuchem" juz nie.

W krajach afrykańskich osoby mające jasniejszy odcień czarnej skóry maja lepszy status społeczny i wywołuja zazdrość
osób czarniejszych. Niektórzy chodzą na zabiegi wybielania. Pytanie dlaczego ?

Dziwi mnie więc rasizm czarnych, gdyż zupełnie mnie on w żaden sposób nie dotyka a powiem że nawet smieszy.

Czy wobec tego jestem rasistą ?
Walczę by nie być ale wychowanie, stereotypy, nawet sytuacje z autopsji, gdzieś podświadomie mnie ukierunkowały,
chociaż tego nie chcę.

KRISPO_DE_PALMA

hm . . . Dobrze napisane, nic juz chyba nie dodam bo nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
ari78

Rocznik ten sam(78 tak myślę)
Filmy ulubione ok. Pozdrawiam też

... Musimy się trzymać razem


To cytat z Psów :)

KRISPO_DE_PALMA

Bingo! 78 rocznik :)

ocenił(a) film na 7
sub7

Zgadzam się, bo sama odebrałam to, że to czarni mają problem z rasizmem, a nie biali.

ocenił(a) film na 9
sub7

Świetna komedia, można płakać ze śmiechu. Jedyny minus to to że za dużo w nim rasizmu

ocenił(a) film na 7
sub7

Zgadzam się z Tobą. Nie jest to pierwszy film gdzie czarni uważają się za pokrzywdzonych względem białych. Powinni się uspokoić i żyć normalnie, bo to właśnie Oni czarni nakręcają sprawę rasizmu i to nie tylko w filmach.

sub7

ten film przecież miał być odpowiedzią na filmy amerykańskie, w których na próżno było szukać osób czarnoskórych (a jeśli już były, to albo grali role osób z nizin, albo byli rodzynkami wśród ludzi sukcesu). Oglądając go możemy zdać sobie sprawę jak czują się Afroamerykanie, którzy nie widzą swoich odpowiedników w filmach - nie mają się z kim identyfikować, nie mają swojej reprezentacji (powiedzmy sobie szczerze, baaardzo rzadko główne postaci są Czarne). I jak widać po powyższych wpisach cel został osiągnięty - jeśli uważają Państwo, że film jest rasistowski, a jest on odwróceniem schematów rządzących w przemyśle filmowym, to mają Państwo odpowiedź kto jest w istocie rasistowski. Pamiętajmy również, że to film z 1992 r. - wiele przez ten czas udało się zrobić, żeby chociażby zwiększyć ilość ról granych przez Czarnych. Ale i tak jest ich za mało w obrazach filmowych. Pozdrawiam serdecznie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones